8 روش تشخیص ظروف آرکوپال اصل
8 روش تشخیص ظروف آرکوپال اصل

- به دنبال خرید ظروف آرکوپال هستید و نمی دانید چگونه باید اصل بودن آن را تشخیص دهید؟

- ظروف آرکوپال با برندهای معروف را خریده اید اما بی کیفیت و غیر اصل هستند؟

- انواع ظروف با طرح و قیمت های متفاوت دیده اید اما نمی دانید کدام اصل است؟

ما در این مقاله به بررسی کامل راه های تشخیص آرکوپال اصل می پردازیم. پس اگر شما هم به دنبال خرید ظروف آرکوپال اصل هستید و نمی دانید چگونه باید آن را تشخیص دهید؛ در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید این ظروف را شناخته و در هنگام خرید، ظروف اصل را بخرید.

چگونه ارکوپال اصل را تشخیص دهیم؟

همواره یکی از دغدغه های خانم ها در خرید سرویس آرکوپال تشخیص اصل بودن یا نبودن محصول مورد نظر است.
 

آرکوپال اصل به چه ظروفی می گویند؟

ظروف ساخته شده از ماده اولیه ای به نام اوپال که در کشور فرانسه تولید می شود با نام آرکوپال شناخته می شود.
کشور اسپانیا نیز این ظروف را با کیفیت بالایی تولید می کند همین کیفیت بالا و جنس مرغوب این ظروف است که باعث شده بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کند و همه به دنبال خرید این ظروف باشند.
با وجود محبوبیت و تقاضای خرید بالای این ظروف، ظروف تقلبی آرکوپال با برندهای متفرقه روانه بازار شدند.
متاسفانه ظروفی با انواع برندهای معروف در بازار وجود دارند، اما شرکت های رقیب آن ها را به اسم برند اصلی تولید و روانه بازار کرده است.
 وجود این اجناس غیر اصل، باعث شده تا اهمیت یادگیری تشخیص سرویس آرکوپال اصل پررنگ تر شود.


8 راه تشخیص آرکوپال اصل

 
برای یادگیری این هشت راه، ابتدا ویژگی ها و مشخصات ظروف آرکوپال را نام برده سپس تفاوت آنها با ظروف غیر اصل را بیان می کنیم.

سبک بودن ظروف آرکوپال اصل
یکی از ویژگی های مهم ظروف آرکوپال اصل، سبک بودن آنها است. معمولا این ظروف با ظروف چینی مقایسه می شوند، اما از نظر وزنی بسیار سبک تر از ظروف چینی هستند.
ظروف آرکوپال اصل تقریبا وزن کمی دارند و برای جابه جایی بسیار مناسب هستند.
اگر ظروف آرکوپال غیر اصل و تقلبی باشند، قطعا سنگین تر از آرکوپال اصل هستند. پس با در دست گرفتن ظروف و بررسی وزن آن ها می توانید اصل بودن آن را تشخیص دهید.

کیفیت ساخت آرکوپال اصل
یکی دیگر از راه های تشخیص آرکوپال اصل کیفیت ساخت آن است.
ظروف آرکوپال اصل بسیار ظریف و با کیفیت هستند طوری که سطح ظروف کاملا یکدست، شفاف و براق هستند و هیچ گونه برآمدگی، فرورفتگی و زایده ای برروی آنها دیده نمی شود. درحالیکه این کیفیت و ظرافت بالا در ظروف غیراصل دیده نمی شود، و به راحتی می توان غیر اصل بودن آن را تشخیص داد.

قابلیت استفاده در مایکروویو و ماشین ظرفشویی

یکی از ویژگی های آرکوپال اصل قابلیت قرارگیری آنها در مایکروویو است و در صورتی که در مایکرو ویو قرار گیرد دچار شکستگی و ترک خوردن نمی شود و رنگ آن تغییر نمی کند.
همواره یکی از نگرانی های خانم ها تاثیر مواد ظروف روی غذاست؛ هیچ گونه ماده اضافی و مضری از ظروف آرکوپال خارج نمی شود و به غذا منتقل نمی گردد.
بر روی بسته بندی ظروف آرکوپال اصل، این موضوع و شستشو در ماشین ظرفشویی ذکر شده است. پس برای تشخیص اصل بودن به متن روی بسته بندی ظروف دقت کنید. ظروف آرکوپال غیر اصل دارای چنین نوشته و قابلیتی نیستند. ظروف آرکوپال اصل دارای برچسب مقاومت بالا هستند.

بررسی شکنندگی و میزان مقاومت
یکی دیگر از راه های تشخیص آرکوپال اصل مقاومت و شکنندگی آن است. 
مقاومت ظروف آرکوپال بسیار بالا است و در مقایسه با ظروف چینی پنج برابر دوام و مقاومت بیشتری دارند.
ظروف آرکوپال اصل به راحتی لب پر نمی شوند، همچنین این ظروف با قرار گرفتن در معرض دمای بسیار زیاد یا کم و ضربه کوچک دچار شکستگی و ترک نمی شود.
از این راه حل نمی توانید در حین خرید استفاده کنید؛ اما اگر سرویس آرکوپال خریداری کرده اید و با قرار گرفتن در شوک دما یا کوچک ترین ضربه دچار ترک شده یا ظروفتان لب پر شده است آگاه باشید که جنس خریداری شده اصل نبوده است.

کیفیت طرح و رنگ
 از ساده ترین راه های تشخیص آرکوپال اصل دیدن طرح، رنگ و بررسی کیفیت آنها است. این کار آسان ترین راه تشخیص اصل بودن یا نبودن آرکوپال است چون آرکوپال های اصل دارای طرح های ظریف و چاپ کاملا واضح و روشن هستند.
طرح و نقش های به کار رفته در ظروف آرکوپال اصل بسیار ظریف، زیبا، چشم نواز هستند.
ظروف آرکوپال اصل داری طرح و رنگ های متنوع و ظریف هستند طوری که به راحتی می توانید ظرافت کار را تشخیص دهید. ظریف نبودن طرح و رنگ نشانه کپی و تقلبی بودن محصول است.

تنوع بالای محصولات
محصولات آرکوپال دارای تنوع بالا، طرح و رنگ های مختلفی هستند.
شما می توانید سرویس آرکوپال خود را مطابق با سلیقه خود و چیدمان آشپزخانه و سرویس غذاخوری تان انتخاب کنید. به راحتی می توانید طرح مورد نظرتان را پیدا کنید، با چیدمان آشپزخانه خود ست کنید و از این چیدمان لذت ببرید.

توجه داشته باشید این میزان تنوع در برند های متفرقه و همینطور آرکوپال غیر اصل وجود ندارد و دقت به این موضوع هم یک راه دیگر برای تشخیص آرکوپال اصل خواهد بود.

دوام و ماندگاری
طرح های چاپ شده بر روی ظروف آرکوپال اصل از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. این طرح ها با گذشت زمان و با شستشوی مکرر پاک نمی شوند و از بین نمی روند. 
اگر ظروف آرکوپالی خریداری کرده اید که پس از مدتی بر اثر شستشو و استفاده ظروف، طرح آن دچار تغییر شد یا ظرف دچار خط و خش شد؛ متاسفانه بدانید این ظرف آرکوپال، اصل نبوده است.

قیمت
یکی دیگر از راه های آسان تشخیص اصل بودن قیمت آن است. قیمت محصولات آرکوپال اصل بالاتر از سایر برندها است.
 اگر در هنگام خرید در فروشگاهی یک سرویس آرکوپال با قیمتی پایین تر از سایر فروشگاه های دیگر دیدید؛ شک کنید و بدانید محصول تقلبی و غیر اصل است. برای مثال قیمت یک سرویس اصل ۲۶ پارچه قیمتی در حدود شش میلیون تومان دارد که اگر در هنگام خرید قیمتی پایین تر را مشاهده کردید متوجه اصل نبودن آن می شوید.